Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Ogan hakkında bir cümle söyledi: Ben böyle pazarlık etmeyi seven biri değilim.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN International’dan Becky Anderson’a Türkiye seçimleriyle ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

SİNAN OĞAN SORUSUNA TEK CÜMLE CEVAP

Dolmabahçe Sarayı’nda gerçekleştirilen özel bir röportajda Erdoğan’a CET İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın ikinci tipte belirleyici olup olmayacağı da soruldu. Erdoğan, “Ben bu şekilde müzakere etmeyi seven biri değilim” yanıtını verdi.

“Rakibim 15 SEÇİMDE BİZE KARŞI KATILDI, HER SEFERİNDE KAYBETTİ”

14 Mayıs’ta yapılan seçimler ve ikinci ilaç hakkında da konuşan Erdoğan, “Şu anki rakibim bize karşı 15 seçime girdi. Türkiye’de güçlü bir demokrasi adına hareket edin ve halkımız bizi hayal kırıklığına uğrattı. Gideceğini sanmıyorum” dedi.

“28 MAYIS SEÇİMLERİ TÜRK DEMOKRASİSİ İÇİN YENİ BİR DENEYİMDİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur seçimler için, “Bu, Türk demokrasisi için yeni bir tecrübedir. Halkımın önümüzdeki Pazar günü yapılacak seçimlerde güçlü bir demokrasi için sahne alacağına inanıyorum. dedi.

“SINIRDA ASKERİ VARLIĞIMIZIN TEK NEDENİ TERÖRİZMLE MÜCADELEDİR”

Suriye’nin kuzeydoğusundaki terör örgütüne dikkat çeken Erdoğan, “Putin ile olan dostluğum sayesinde, özellikle Suriye’nin kuzeyinde terörle mücadelemizde yakın iş birliği ve dayanışma gerektiren bir kapıyı aralayabileceğimizi düşündük.”

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki varlığını sürdüreceğinin altını çizen Erdoğan, “900 kilometreyi aşkın bir sınırımız var ve bu sınırlardan ülkemiz üzerinde sürekli bir terör tehdidi var. Sınırda askeri varlığımızın olmasının tek nedeni bu. terörle mücadeledir, tek sebebi budur.”

olurhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu